Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Kroketa me bishtajore tė thata ;)

Kroketa me bishtajore tė thata ;)
Publikuar: 15/03/16; 10:13

Pėrbėrėsit:

 • Pėr rreth 15-20 kroketa
 • 1 gotė thjerza
 • 1 gotė qiqra
 • 1 gotė fasule tė zea
 • njė dorė domate tė thata
 • njė dorė rukola
 • njė tufė e vogėl majdanozė
 • 2-3 thelpinjė hudhėr
 • 2 lugė kaperi nėn uthull
 • kripė dhe piper i zi
 • 2 lugė vaj ulliri
 • 2-3 lugė djathė tė grirė parmixhano ose pekorino

Pjesa tjetėr:

 • pak miell
 • pak galet
 • 2 vezė
 • vaj kikiriku pėr skuqje

Pėr ti shoqėruar:

 • kos i tharėt ose grek
 • 2-3 tranguj turshi
 • (kopėr, ose koriandėr ose majdanoz) kė tė dėshironi

Metoda e pėrgatitjes:

Pasi i keni lėn nė ujė bishtajoret pėr disa orė, ziejini nė ujė tė bollshėm.

Nė njė mikser bashkoni tė gjithė pėrbėrėsit e qofteve dhe bluajini derisa tė bėhet njė krem i trashė.

Lyeni duart me pak vaj dhe me kėtė brumė formoni qofte tė vogla nė madhėsin qė dėshironi.

Vendosni vajin e kikirikur tė nxehet. Ndani miellin, galetėn dhe vezėn nė 3 tasa tė ndryshėm dhe kaloni qoftet njė nga njė fillimisht nė miell, vezė tė rrahur dhe galet. Skuqini derisa tė marin njė ngjyrė tė artė.

Thithjani vajin me njė letėr kuzhine dhe ndėrkohė pėrgatisni kosin duke i shtuar trangull tė grirė me rende, koper ose koriandėr.

Shėrbejini qoftet si antipastė tė shoqėruara me kosin pėr ti dhėn freski. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com