Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė pėrgatisim pasta me brokolli :)

Si tė pėrgatisim pasta me brokolli :)
Publikuar: 11/03/16; 10:11

Pėrbėrėsit:

  • 2 kokė brokoli mesatare
  • 280 gr. makarona
  • 2 thelpinjė hudhėra
  • 1 spec djegės
  • 2-3 lugė vaj ulliri
  • kripė
  • djathė per grirje
  • njė tufė e vogėl majdanoz

Metoda e pėrgatitjes:

Prisni brokolin nė ēdo degė tė tijė dhe vendoseni tė ziejė nė ujė me kripė pėr 10 minuta. Kullojini dhe ruaji mėnjanė. Nė tė njėjtin ujė shtoni akoma pak kripė dhe zieni nė tė makaronat.

Ndėrkohė grini imėt hudhėrat dhe vendosini tė kavėrdsen me vajin e ullirit dhe specin djegės. Shtoni dhe brokolin dhe kavėrdinsini sėbashku derisa brokoli tė aromantizohet mirė me vajin dhe te jetė i thekėrisur mirė.

Kriposeni shtoni majdanozin e grirė imėt dhe makaronat e kulluara sėbashku me njė garuzhe nga uji i zierjes sė tyre. Lidhni mirė pėrbėrsit dhe shėrbejini me majdanoz dhe djathė tė grirė sipėr. Ju bėftė mirė :)

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com