Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Argjinare tė furrės me kore patatesh ;)

Argjinare tė furrės me kore patatesh ;)
Publikuar: 29/02/16; 00:41

Pėrbėrėsit:

  • 1 kg. argjinare
  • 4-5 patate tė mėdha
  • 3-4 lugė galet
  • 100 gr. djathė parmixhano
  • kripė dhe piper tė zi
  • trumėz
  • majdanoz
  • vaj ulliri
  • 2-3 thelpinjė hudhėr
  • 1 spec djegės i thatė

Metoda e pėrgatitjes:

Pastroni argjinaret nga fletėt e forta, pushi i brėndshėm dhe maja e tyre. Pritini hollė dhe vendosini nė ujė me limon. Lėrini tė pushojnė pėr disa minuta.

Grini imėt hudhėrat dhe vendosni tė aromatizojnė vajin sėbashku me specin djegės. Pastaj shtoni dhe argjinaret e shtrydhura nga uji. Kavėrdisni sėbashku pastaj shtoni majdanozė tė grirė imėt, kripė dhe piper tė zi. Shtoni nja dy gota ujė dhe lėrini derisa tė zbuten dhe tė kenė pirė ujin.

Spėrkasni njė tavė me galet. Shtroni sipėr saj argjinaren.

Pritni patatet nė feta tė holla. Vendosini nė njė enė ku do tė shtoni pak vaj, djathin e grirė, kripė, piper, gjethe trumze dhe galetėn e mbetur. Pėrzijeni mirė qė patatet tė lyen nga tė gjitha anėt dhe vishni sipėrfaqen e tavės ku janė argjinaret. Shtoni akoma pak vaj sipėr dhe piqeni nė 200°C pėr 20 minuta ose kur shikoni qė patatet janė bėrė kėrce. Ju bėftė mirė :) /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com