Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ File-salmoni me portokall dhe oriz tė kuq ;)

File-salmoni me portokall dhe oriz tė kuq ;)
Publikuar: 16/02/16; 09:47

Pėrbėrėsit:

  • 2 fileto salmoni
  • 1 portokalle
  • 1 lugė vaj ulliri
  • gjysėm thelpi hudhėre
  • pak trumėz
  • kripė dhe piper i zi
  • 1 gotė oriz i kuq

Metoda e pėrgatitjes:

Vendosni orizin tė ziejė nė ujė tė bollshėm me kripė pėr 40 minuta, kullojeni dhe ruajeni mėnjanė.

Grini imėt lėkurėn e portokallit dhe hudhėrėn shtrydheni dhe portokallin dhe lėngun mbashkojeni me lėkurat e grira hudhrėn pak kripė dhe piper tė zi. Pėrzijeni.

Vendosni njė tigan me fundė qė nuk ngjitė tė nxehet dhe shtoni nė tė filetot e salmonit, piqeni shumė pak nga tė dyja anėt dhe shuani me marinaturėn qė bėm me lėngė portokalli. Shtoni dhe gjethet e trumezės. Lėvizeni tiganin para mbrapa qė lėngjet tė emulsionohen dhe lėreni derisa tė fomohet njė salcė e hollė.

Shėrbejini filetot me salcėn e vet, gjethet e trumzės dhe oriz tė kuq.Ju bėftė mirė :) /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com