Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Tortė e vogėl me zemėr prej ēokollate pikante

Tortė e vogėl me zemėr prej ēokollate pikante
Publikuar: 08/02/16; 10:41

Pėrbėrėsit:

 • 150 gr. ēokollat e zezė pa sheqer
 • 2 vezė tė plota
 • 1 e verdhė veze
 • 10 gr. kakako pluhur
 • 80 gr. gjalpė
 • 90 gr. sheqer pluhur
 • 20 gr. miell
 • pak vanilje
 • 2 speca djegės tė freskėt
 • 1 lugė e vogėl piper i kuq.
 • Pjesa tjetėr:
 • pak gjalpė
 • pak kakao

Metoda e pėrgatitjes:

Prisni ēokollatėn nė copa tė mėdha dhe vendoseni tė shkrihet nė banjo mari. Hapni specat nė mes hiqini farat dhe vendosini te ēokollata, pastaj shtoni dhe gjalpin dhe lėreni tė shkrihet mirė duke e pėrzier here pas here. Lėreni mbi zjarrė derisa speci djegės tė filloj tė nxjerri gjithė djegėsin e tijė. Hiqeni dhe lėreni tė ftohet. Hiqini specat nga ēokollata.

Ndėrkohė rrihni nė njė enė tė madhe vezėt me sheqerin dhe vaniljen pėr 10 minuta derisa tė behet njė masė e fryrė dhe shkumoze. Shtoni ngadalė ēokollatėn e shkrirė gjithmon duke e rrahur me rrahėsin elektrikė, shtoni duke situr miellin me kakaon dhe pėrzijeni akoma. Provoni brumi nėse ėshtė pikant apo jo, nėse nuk ju duket shumė pikant mund ti shtoni pak piper tė kuq djegės pak nga pak gjithmon duke e provuar.

Lyeni format njė pėrdorimshe me pak gjalpė dhe pluhėrosini me kakao. Shtoni brumin duke i mbushur pak me shumė se gjysma.

Vendosini tė piqen nė furrėn e nxehur mė parė nė 200 pėr 8-10 minuta dhe kėto minuta kontrollojini me orė nė dorė sepse nuk duhet tė kaloj ne asnje menyre 10 minutshin. Hiqini dhe lėrini tė ftohen para se ti shėrbeni tė hequra nga forma. Ju bėftė mirė :) /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com