Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Pene-pasta argjinare, njami najmmmiiii

Pene-pasta argjinare, njami najmmmiiii
Publikuar: 02/02/16; 09:56

Pėrbėrėsit:

  • 280 gr. makarona formatin qė dėshironi
  • 3-4 kokė argjinare
  • 2-3 lugė vaj ulliri
  • 1 spec djegės i freskėt
  • 1 tufė e vogėl majdanoz
  • kripė dhe piper i zi
  • djathė i grirė pekorino ose parmixhano
  • 2-3 thelpinjė hudhėra

Metoda e pėrgatitjes:

Pastroni argjinaren nga fletet e trasha, maja me gjėmba dhe pushi i brėndshėm. Pritini hollė dhe vendosini nė njė enė me ujė me limon tė rrin pėr disa minuta.

Ndėrkohė grini imėt hudhėrat dhe majdanozin, vendosini tė kavėrdisen me vajin e ullirit dhe specin djegės. Sapo vaji tė aromantizohet shtoni argjinaret e shtrydhura mirė, kavėrdisini avash avash derisa tė sbuten, kriposini dhe shtoni 1 gotė ujė.

Zjeni makaronat aldente ,kullojini dhe shtoini te tigani i argjinareve sėbashku me njė garuzhe ujė nga zjerja e tyre. Pėrzijeni mirė nė tigan derisa pėrbėrėsit tė lidhen dhe shėrbejini me akoma majdanoz tė grirė hollė sipėr dhe djathė tė grirė. Ju bėftė mirė :) /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com