Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė njė sallatė me thjerza dhe karkaleca ;)

Si tė gatuajmė njė sallatė me thjerza dhe karkaleca ;)
Publikuar: 24/12/15; 02:08

Pėrbėrėsit:

  • 300 gr. Thjerza
  • 500 gr. Karkaleca
  • 1 gotė verė tė bardhė
  • 2-3 thelpinjė hudhėra
  • kripė dhe piper i zi
  • pak kopėr
  • 2-3 lugė vaj ulliri
  • 2-3 lugė me kokrra shege

Metoda e pėrgatitjes:

Vendosni thjerzat tė rrinė nė ujė tė ftohtė pėr disa orė dhe pastaj zijini nė ujė me kripė pėr 15-20 minuta. Tė jenė tė zjera por jo sa tė shpėrbėhen fare kėshtu qė kini kujdes. Kullojini dhe ruajini mėnjanė.

Pastroni karkalecat nga koka, fija e brėndėshme dhe gėzhualli. Grini imėt hudhėrėn dhe vendoseni tė kavėrdiset me vajin e ullirit, shtoni karkalecat dhe kavėrdisini sėbashku. Pas pak shtoni dhe thjerzat, kriposeni dhe shtoni piper tė zi.

Pėrzijini disa sekonda nė tigan derisa tė aromantizohen me njėra tjetrėn dhe shuani me verė tė bardhė. Lėreni qė vera tė avullojė, shtoni koper tė grirė imėt dhe jashtė zjarrit shtoni dhe kokrrat e shegės. Pėrzijeni dhe shėrbejeni. Janė tė shijshme si tė ngrohta ashtu dhe tė ftohta./Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com