Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė njė kofshė gjeli deti me patate ;)

Si tė gatuajmė njė kofshė gjeli deti me patate ;)
Publikuar: 21/12/15; 03:07

Pėrbėrėsit:

 • 1 kofshė gjeli deti e madhe rreth 500 gr. tė zhveshur nga kocka, mund tja hiqni vet me kujdes ose ta blini tė gatshme nga kasapi juaj.
 • 500 gr. Spinaq
 • 2 karrota
 • 200 g. Panēetė e prer hollė nė shirita
 • kripė dhe piper i zi
 • njė tufė trumėz
 • Pėr kontornon:
 • 500 gr. Patate tė reja ose normale
 • 500 gr. Qepujka
 • 1 dorė mana dėllinje
 • pak vaj ulliri
 • disa dege rozmarine
 • gjethe dafine

Metoda e pėrgatitjes:

Qėroni karrotat dhe jepini njė val tė shpejt. Ruajini mėnjanė.

Kavėrdisni paska nė tigan spinaqin me pak vaj derisa tė ulin volumin. Kriposeni dhe shtoni piper tė zi dhe lėreni tė humbi gjithė ujin e tijė tė vegjetimit. Ruajeni dhe kėtė mėnjan.

Hapeni kofshėn e gjelit tė zhveshur nga kocka dhe rriheni mirė me rrahėsen e mishit qė tė hollohet sa mė shumė. Me kujdes hiqini dhe lėkuren nga ajo.

Nė tavolinėn e punės sipėr njė letre kuzhine bėni njė shtres me fletet e panēetės. Sipėr vendsoni kofshėn e hapur duke llogaritur anėn nga e cila do ta mbėshtillni. Kriposeni, shtoni piper tė zi dhe gjethet e tumėzės.

Sipėr mishit bėni njė shtres me spinaq dhe nė mes rendisni pėr sė gjati karrotat.

Tani duke u ndihmuar dhe me letrėn e kuzhinės mbėshtilleni nė formėn e njė roleje. Mundohuni ta mbėshtillni sa mė ngjeshur. Lidheni nė disa vėnde me spango kuzhine qė mos ju hapet.

Trasferojeni me kujdes nė tavė tė thellė gjithmon me letrėn poshtė dhe shtoni pak fare vaj sipėr qė tė thekėriset panēeta. Piqeni nė furrėn e nxehur mė parė nė 180°C pėr 30 minuta.

Pasi kaluan 30 minuta, nxirni tavėn nga furra dhe hiqini tė gjithė yndyrėn qė ėshtė krijuar nga pjekja. Vendosni te tava dhe patatet me qepujkat, shtoni disa deg rozmarine dhe manat e dėllinjės. Lėreni tė piqet pėrsėri nė 180°C pėr rreth 50 minuta ose kur shikoni qė patatet janė pjekur dhe kofsha ėshtė thekėriur mirė.

Shėrbejeni tė prerė nė feta tė dekoruar me degė rozmarine dhe dafine. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia
Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com