Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė njė fetė mishi tė marinuara nė furrė ;)

Si tė gatuajmė njė fetė mishi tė marinuara nė furrė ;)
Publikuar: 14/12/15; 12:18

Pėrbėrėsit:

 • 1 kilogram kontrafileto viēi,
 • 1 lugė kripė e trashė,
 • pak vaj ulliri ekstra i virgjėr,
 • disa degė rozmarinė,
 • disa degė trumėz,
 • 1 lugė piper rozė,
 • pak piper tė zi,
 • 1 gotė verė e bardhė
 • disa degė kopėr,
 • disa gjethe dafine tė freskėta,
 • disa kokrra mana dėllinje,
 • 1 thelp hudhėr,

Metoda e pėrgatitjes:

Vendosni njė zgarė tė bollshme mbi zjarr tė nxehet dhe spėrkateni me disa kokrra kripė tė trashė. Sapo zgara tė nxehet, vendosni kontrafileton nė tė. Piqeni pėr disa minuta nga kjo anė derisa tė shikoni qė siperfaqja e saj tė jetė thekur mirė. Kthejeni dhe piqeni pėrsėri nga ana tjetėr.

Ngrohni furrėn nė 200°. Sapo kontrafileto tė jetė gati, kalojeni nė njė tavė, shtoni sipėr saj pak vaj ulliri, kripė. Nėse ėshtė akoma e nevojshme; gotėn e verės, manat e dėllinjės dhe dafinė. Vendoseni nė furrė pėr 20 minuta.

Ndėrkohė grini imėt koprėn, trumėzėn, rozmarinėn, piperin rozė dhe hudhrėn. Vendosini nė pjatėn qė do shėrbeni mishin dhe shtoni sipėr tyre vaj ulliri rreth 5-6 lugė.

Hiqni mishin, vendoseni te pjata e erėzave dhe fėrkojeni mirė me aromėzat dhe vajin. Lėreni tė pushojė 5 minuta dhe shėrbejeni tė prerė nė feta me njė kontorno patatesh furre.

/Adda's/Puhia
Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com