Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Petulla Amerikane, njami najmmiii

Petulla Amerikane, njami najmmiii
Publikuar: 30/11/15; 11:32

Pėrbėrėsit:

 • 1 gotė miell
 • 6 lugė sheqer
 • gjysėm luge tė vogėl sode
 • 1 lugė tė vogėl pluhur pjekes pėr ėmbėlsira
 • 1 vezė
 • gjysėm gote kos tė perziere me pak ujė pėr ta holluar
 • 4-5 lugė qumėsht
 • 2 lugė gjalpė tė shkrirė
 • 1 lugė kakao e zezė
 • 1 lugė uthull molle
 • 1 lugė ngjyrues ushqimor tė kuq por mund t’ju duhen dhe dy nė varėsi tė ngjyruesit tuaj
 • Pėr dekorin:
 • shllak
 • luleshtrydhe
 • mjaltė
 • sheqer pluhur

Metoda e pėrgatitjes:

Nė njė enė pėrzieni bashkė tė gjithė pėrbėrėsit e thatė, miellin, sodėn, kripėn, pluhurin pjekės pėr ėmbėlsira, kakaon dhe sheqerin.

Nė njė tjetėr enė pėrzieni vezėt me gjalpin e shkrirė pastaj shtoni kosin, qumshtin, dhe uthullėn e mollės, pėrzijeni mirė dhe shtoni lėndėn e thatė, pėrzijeni pėrseri. Shtoni dhe ngjyruesin ushqimor dhe nėse masa ėshtė shumė e trashė shtoni akoma disa lugė qumėsht. Mbulojeni me njė qese kuzhine dhe lėreni nė frigorifer pėr 30 minuta tė pushojė.

Pastaj nxehėni mirė njė tigan dhe shtoni nga njė gjysėm garuzhe nga brumi. Piqeni nga njėra anė derisa tė bėj bulza dhe kthejeni me kujdes, piqeni dhe nga na tjeter 2-3 sekonda dhe hiqeni. Vazhdoni kėshtu pėr gjithė pjesėn e mbetur.

Dekoroni me shllak, mjaltė dhe luleshtrydhe. Sipėr spėrkateni me pak sheqer pluhur pėr ti dhėn efektin e dėborės.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com