Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė njė rizoto me perime dimėrore?

Si tė gatuajmė njė rizoto me perime dimėrore?
Publikuar: 25/11/15; 10:51

Pėrbėrėsit:

 • 1 gotė oriz pėr rizoto
 • njė dorė lėpjeta
 • pak kungull dimėror
 • pak ēikore tė kuqe
 • 1 presh vetėm pjesa e bardhė
 • 2 lugė gjalpė
 • 2 lugė vaj ulliri
 • 1 gotė verė tė bardhė
 • 50 gr. djathė parmixhano i grirė
 • kripė dhe piper i zi
 • 1 litėr lėngė vegjetal ose ujė i nxeht
 • 1 tufė e vogėl majdanoz

Metoda e pėrgatitjes:

Grini imėt preshin dhe vendoseni tė kavėrdiset mė njė lugė gjalpė dhe vajin e ullirit, shtoni dhe perimet e tjera tė prera nė copa tė vogla dhe kavėrdisini akoma pėr disa minuta. Shtoni orizin lėreni tė thekėriset paksa dhe shuani me verė tė bardhė.

Kriposeni, shtoni piper tė zi dhe disa garuzhe herė pas here deri nė zjerien e plotė tė orizit. Hiqeni dhe lidheni orizin me lugėn e mbetur tė gjalpit dhe djathin e grirė. Pėrziejeni shpejtė qė tė bėhet njė masė kremoze.

Shėrbejeni me majdanoz dhe parmixhano tė grirė. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com