Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Kėrpudha tė mbushura me mish tė grirė ;)

Kėrpudha tė mbushura me mish tė grirė ;)
Publikuar: 23/11/15; 11:27

Pėrbėrėsit:

  • 1 kg kėrpudha champignon (shampinjon)
  • 300 gr.mish tė grirė
  • 2 qep freskėt
  • 1 vezė
  • 2 lugė djath parmixhano i grirė
  • 2 feta bukė tė thekur
  • njė tufė e vogėl me majdanoz
  • 2 thelpinjė hudhėra
  • pak vaj ulliri
  • kripė dhe piper tė zi

Metoda e pėrgatitjes:

Pastroni kėrpudhat me njė beze tė njomė dhe hiqni kėmbėn e tyre. Lėrini mėnjanė.

Kėmbėn e kėrpudhės tė prer nė copa tė vogla sėbashku me qepėn e grirė vendosini tė kavėrdiset me pak vaj ulliri, shtoni hudhrėn e grirė, kripė dhe piper tė zi. Kur tė jen kavėrdisur mirė hiqini dhe bashkojini me mishin e grirė, Pastaj shtoni vezėn, djathin, majdanozin e grirė dhe bukėn e thekur tė grirė.

Rregulloni akoma me pak kripė dhe piper tė zi nėse ėshtė e nevojshme dhe mbushni me kėtė masė kėrpudhat. Vendosni nė njė tavė me letėr furre poshtė shtoni akoma pak vaj ulliri dhe vendosini tė piqen nė furrėn e nxehur mė parė nė 180°C pėr 40 minuta ose derisa shikoni qė jan gati. Ju bėftė mirė ... /Adda's/Puhia
Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com