Ditë e hėnė , 19 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė asparagus me boronica tė kuqe dhe arra pishe?

Si tė gatuajmė asparagus me boronica tė kuqe dhe arra pishe?
Publikuar: 16/11/15; 11:29

Pėrbėrėsit:

  • 1 tufė asparagus
  • 3 lugė supe, vaj ulliri
  • 1/3 e filxhanit arra pishe
  • 1/3 e filxhanit boronica tė kuqe tė thata
  • pak kripė

Metoda e pėrgatitjes:

1. Tė kėputet pjesa e poshtme e aspargausit dhe tė hudhet. Pjesėn tjetėr mėnjanojeni.

2. Tė ngrohet vaji i ullirit nė fėrtere nė temperaturė mesatare. Tė shtohen arrat e pishės, boronicat e kuqe dhe kripa. Tė gatuhen dhe tė pėrzihen deri sa arrat e pishės tė fillojnė tė marrin pamjen e tjedukshme, 5 deri nė 6 minuta. Shtoji fijet e asparagusit dhe tė gatuhen duke i shtuar edhe pak vaj ulliri nėse ėshtė e nevojshme, deri sa fijet e asparagusit tė marrin ngjyrė gjelbėr qelė dhe tė zbuten, rreth 5 deri nė 8 minuta. tė servohen nė pjatė me boronicat e kuqe dhe arrat e pishės sipėr asparagusit./Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com