Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Fileto koce me presh dhe finok tė tiganisur

Fileto koce me presh dhe finok tė tiganisur
Publikuar: 09/11/15; 11:12

Pėrbėrėssit:

  • fileto koce
  • finok
  • presh
  • disa domate tė vona nė tė kundėrt domate nėn vaj
  • limon
  • kripė dhe piper i zi
  • pak vaj ulliri
  • majdanoz

Metoda e pėrgatitjes:

Prisini perimet nė feta tė holla dhe vendosini tė kavėrdisen me pak vaj ulliri. Lėrini tė kavėrdisen ngadalė derisa tė jen gati, sipas dėshirės mund ti shtoni gjysėm gote ujė nėse finoku rezulton shumė i fortė. Rregulloni shijen me kripė dhe piper tė zi.

Ndėrkohė nxehni njė tigan me njė fije vaj ulliri dhe thekni nė tė filetot e peshkut me feta limoni. Thekini mirė derisa lėkura e tyre tė bėhet kėrce. Shtoni kripė dhe piper tė zi.

Kompozoni pjatėn duke vendosur perimet nė fillim dhe sipėr tyre filetot e peshkut. Anash vendosni fetat e limoni. Unė pėr dekorin e sipėrm vendosa dhe ca fleta preshi tė prera hollė dhe tė thekura nė furrė me pak vaj ullir.

Shėrbejeni me majdanoz tė grirė sipėr dhe feta buke tė thekur me pak vaj dhe rigon. /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com