Ditë e enjte , 22 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Karkaleca “Saganaki”

Karkaleca “Saganaki”
Publikuar: 05/11/15; 11:31

Pėrbėrėsit:

  • karkaleca
  • salcė domatesh
  • djathė tė bardhė
  • hudhėra
  • vaj ulliri
  • kripė dhe piper i zi
  • rigon

Medota e pėrgatitjes:

Grini imėt disa thelpinjė hudhėra dhe vendosini tė kavėrdisen me pak vaj ulliri, sapo vaji tė aromantizohet shtoni salcėn e domateve nė tė. Kriposeni dhe shtoni piper tė zi tė bluar nė ēastė, rigon dhe lėreni tė gatuhet nė zjarr tė ulet. Nėse ėshtė trashur dhe ju duket akoma e tharėt shtoni njė gotė ujė. Ndėrkohė pastroni karkalecat nga zhgualli i trupit dhe fija e zezė. Kokėn lėrjani sepse i jep salcės akoma mė shumė shije.

Kur salca tė jet gati, vendoseni nė njė tavė, sipėr vendosni karkalecat, kriposini shtoni akoma pak vaj dhe piper tė zi dhe lėrini tė piqen nė furrėn e nxehur mė parė ne 200° pėr rreth 3o minuta. Provojeni salcėn pėrsėri nėse ka shijen e gjallė apo jo, nėse ju rezulton e tillė lėreni akoma nė sobė. Pastaj shkėrmoqni akoma djathin sipėr dhe lėrini akoma pak minuta nė furrė derisa djathi tė theket paksa. Shėrbejeni me rigon sipėr dhe feta buke tė thekur. /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com