Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Supė me fasule dhe tumeric, njami najmmiii

Supė me fasule dhe tumeric, njami najmmiii
Publikuar: 26/10/15; 11:06

Pėrbėrėsist:

  • 300 gr. fasule tė bardha
  • 1 qep
  • 2 karrota
  • 1 lugė tė vogėl tumeric (shafran indie)
  • 1 litėr lėngė vegjetal
  • kripė dhe piper tė zi
  • 1 thelpi hudhėr
  • gjethe qepe tė njoma
  • erėza tė freskėta (rozmarin, dafinė, trumėz)
  • 3-4 lugė vaj ulliri

Metoda e pėrgatitjes:

Grini imėt qepėn, karrotat dhe hudhrėn dhe vendoseni tė kavėrdisen me vajin e ullirit. Shtoni dhe fasulet nė tė dhe kavėrdisi pėr disa minuta, mbulojini me lėngun vegjetal dhe shtoni brėnda dhe erezat e freskėta por tė lidhura mirė me spango qė mos hapen gjatė zjerjes. Vendosni kapakun dhe lėri tė ziejnė pėr rreth 2 orė. Nėse ėshtė e nevojshme shtoni akoma lėngė vegjetal.

Kur tė jetė gati hiqni tufėn e erėzave dhe jepini njė tė grirė tė shpejtė me grirėsin nė zhytje, pak fare mos tė bėhet kremtė por tė jetė gjysma krem gjysma me kokra tė plota tė fasules. Rregulloni me kripė, piper tė zi dhe tumeric. Shėrbejeni me bishta qepe tė grirė imėt dhe vaj ulliri. /adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com