Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Tortė me ananas dhe karamel tė kripur, njami najmmmiiiii

Tortė me ananas dhe karamel tė kripur, njami najmmmiiiii
Publikuar: 14/10/15; 10:52

Pėrbėrėsit:

 • 3 vezė
 • 2 kuti me komposto ananasi
 • 100 ml. shurup ananasi
 • 70. gr gjalpė temperaturė ambjenti
 • 1 pako me pluhur pjekės pėr ėmbėlsira
 • Pak vanilje
 • 250 gr. miell integral
 • 100 gr. sheqer tė bardhė ose 200 gr sheqer kaf
 • Pėr karamelin:
 • 200 gr. sheqer tė bardhė
 • 1 lugė kafe kripė
 • 50 gr. gjalpė

Metoda e pėrgatitjes:

Rrihni gjalpin e butė me sheqerin dhe shtoni njė nga nė vezėt, vazhdoni rrahjen derisa tė keni njė masė tė butė. Pėrzieni miellin me pluhurin e vaniljes dhe pluhurin pjekės dhe shtoini dhe kėtė te masa me vezė. Pėrzijini pėrsėri me rrahėsin elektrik. Nė fund shtoni shurupin e ananasit.

Pėrgatisni karalemin duke vendosur sheqerin nė njė enė me fundė tė trash dhe lėreni derisa sheqeri tė bėhet i lėngshėm, shtoni kripėn dhe gjalpin dhe pėrzieni me shpejtėsi qė tė krijoni njė karamel paksa tė trashė dhe lisho. Lyeni i fundin e njė tortiere me pak gjalpė dhe sipėr vendosni njė letėr kuzhine. Shtoni karamelin nė tė dhe mbulojeni fundin me feta ananasi. Pjesėn qė mbetet priteni ne copa te vogla dhe shtojani brumit. Pėrzijeni mbrumin me njė spatul dhe vendoseni nė tortiere. Piqeni nė 160° pėr 40 minuta.

Lėreni tė ftohet paksa para se ta nxirni nga forma tė kthyer. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com