Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė njė salmon me verė dhe limon ;)

Si tė gatuajmė njė salmon me verė dhe limon ;)
Publikuar: 05/10/15; 11:28

Pėrbėrėsit:

 • 2 pjesė salmoni tė prera trashė
 • 2 thelpinjė hudhėra
 • Njė dorė ullinjė
 • 2 lugė vaj ulliri
 • 2-3 patate tė ėmbla nė munges patate normale
 • 1 limon
 • 2 domate
 • Njė dorė kaperi
 • 1 gotė verė e bardhė
 • 1 spec djegės
 • Kripė
 • Disa kokra piper jeshil nė munges piper i zi
 • Gjethe borziloku

Metoda e pėrgatitjes:

Pastroni salmonin nga ndonjė halė e mundėshme. Vendosni njė tiganė tė pėrshtaēėm pėr furrė vajin e ullirit, hudhėrat dhe specin djegės. Vendoseni tė nxehet dhe tė aromantizohet vaji dhe sapo tė jet gati vendosni salmonin, patatet, kaperin dhe lėrini tė theken mirė, shtoni piperin jeshil, kripė dhe shuani me verė dhe limon. Sapo vera tė avullojė shtoni ullinjtė, domate e prera nė feta dhe disa feta limoni, shtoni dhe 1 gotė ujė dhe vendoseni nė furrėn e nxehur mė parė nė 200° pėr 20 minuta.

Shtoni brozilokė tė grirė imėt dhe shėrbejeni me copa buke tė thekur. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com