Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Bollgur me perime tė tiganisua dhe peshk ton ;)

Bollgur me perime tė tiganisua dhe peshk ton ;)
Publikuar: 01/10/15; 10:46

Pėrbėrėsit:

  • 1 gotė bollgur
  • 200 gr. ton nė kuti
  • 2-3 kungulleshka
  • 2-3 karrota
  • 1 dorė miks farash (liri, kungulli, luledielli, susami)
  • kripė dhe piper i zi
  • 1 lugė vaj ulliri
  • majdanoz ose koper sipas dėshirės

Metoda e pėrgatitjes:

Vendosni bollgurin tė ziejė nė ujė tė nxehtė me kripė pėr 15 minuta. Kullojeni dhe ruajeni mėnjanė.

Qėroni karrotat dhe bashkė me kungujt pritini nė kubik tė vegjėl. Kavėrdisini me pak vaj ulliri sa tė zbuten paksa por jo tė qullen fare. Shtoni kripė dhe piper tė zi. Hiqini dhe bashkojini me bollgurin ku do tė shtoni dhe peshkun ton tė kulluar nga uji, koper ose majdanoz tė grirė imėt dhe miksin e farave. Pėrzijeni dhe shėrbejeni.

Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com