Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė njė kus kus mesdhetarė ;)

Si tė gatuajmė njė kus kus mesdhetarė ;)
Publikuar: 28/09/15; 11:35

Pėrbėrėsit:

  • 1 gotė kuskus
  • 2 patėllxhan
  • 2 speca tė kuq
  • 1 qep e ėmbėl
  • 2 thelpinjė hudhėra
  • 2 kokrra domate
  • kripė dhe piper i zi
  • gjethe borziloku
  • 3 lugė vaj ulliri
  • 2 gota me lėngė vegjetal tė nxehtė

Metoda e pėrgatitjes:

Kuskusin vendoseni nė njė enė dhe shtoini sipėr lėngun vegjetalė tė nxehtė. Mbulojeni dhe lėreni kėshtu tė pushojė 10 minuta.

Ndėrkohė prisni tė gjitha perimet nė copa tė vogla dhe kavėrdisini me pak vaj ulliri, shtoni kripė, piper tė zi dhe hudhėrat e grira. Kavėrdisini akoma derisa tė jen gati, shtoni borzilokė tė grirė imėt.

Kuskusin shkėrmoqeni me ndihmėn e njė piruni dhe vendoseni nė njė pjatė servirje. Sipėr shtoni gjellėn me perime dhe shėrbejeni.

/Adda's/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com