Ditë e enjte , 22 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Medalion pule tė karamelizuara dhe salcė thane ;)

Medalion pule tė karamelizuara dhe salcė thane ;)
Publikuar: 21/09/15; 11:32

Pėrbėrėsist:

  • 300 gr medalion pule
  • 2 dardha tė forta
  • 200 gr. thana
  • 1 lugė vaj ulliri
  • 1 lugė mjaltė
  • Pak kripė
  • Pak piper tė zi
  • 1 gotė verė tė bardhė
  • 1 lugė tė vogėl me sheqer kafe

Metoda e pėrgatitjes:

Fillimishtė pėrgatisni salcėn e thanės duke vendosur thanat tė zbuten nė tiganė me mjaltin. Sapo tė fillojnė tė karamelizohen shtoni gjysėm gote ujė. Lėrini tė zbuten , ruani disa kokra tė plota pėr dekorin dhe masėn e zbutur kalojeni nė njė sitė tė imėt duke e shtypur mirė me lugė. Salcėn qė kalon poshtė ruajeni mėnjanė.

Prisni mishin nė medalion. Vendosni njė tiganė tė nxehet mirė dhe shtoni nė tė vajin. Sapo vaji tė nxehet vendosni dhe medalionet nė tė. Skuqini mirė nga tė dyja anėt. Shtoni kripė dhe piper tė zi dhe shuani me verė tė bardhė. Sapo vera tė avullojė hiqini filetot dhe ruajini tė ngrohta mėnjanė. Nė tė njėjtin tiganė vendosni dardhėn e prerė nė feta, sheqerin kaf dhe lėrini tė karamelizohen nga tė dyja anėt.

Tani formoni pjatėn duke kombinuar feta dardhe dhe mishi, anash dekoroni me coulisin e thanės. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com