Ditë e enjte , 22 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Ēokollate Katrorė apo brownies ;)

Ēokollate Katrorė apo brownies ;)
Publikuar: 16/09/15; 09:57

Pėrbėrėsit:

  • 175 gr. gjalpė
  • 2 vezė
  • 200 gr. ēokollatė e zezė
  • 100 gr. sheqer kaf ose sheqer normal
  • 70 gr lajthi por mund ta bėni dhe pa to
  • 1 lugė e vogėl pluhur pjekės pėr ėmbėlsira
  • 100 gr. miell 00 ose integral
  • 2 lugė kakao pa sheqer
  • pakėz kripė

Metoda e pėrgatitjes:

Vendosni gjalpin tė shkrihet nė banjomari dhe shtoni nė tė copėzat e ēokollatės dhe kakaon, lėreni tė shkrijen sėbashku derisa masa tė jet lisho.

Ndėrkohė rrihni vezėt me sheqerin derisa tė jen shkumoze, shtoni ēokollatėn e shkrirė dhe pėrzijini pėrsėri me rrahėsin elektrikė. Bashkoni miellin me pluhurin pjekės dhe kripėn dhe shtoini duke situr te masa me ēokollatė dhe vezė. Pėrzijini pėrsėri dhe shtoni lajthit.

Vishni njė tavė katrore 20×28 cm me njė letėr furre dhe hidhni nė tė brumin. Piqeni nė furrėn e ngrohur mė parė nė 180° pėr 40 minuta. Lėreni tė pushoje nja 20 minuta para se ta prisni nė katror. /Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com