Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė njė tortė klafuti “clafoutis” tė butė me qershi ;)

Si tė gatuajmė njė tortė klafuti “clafoutis” tė butė me qershi ;)
Publikuar: 08/09/15; 10:53

Pėrbėrėsit:

  • 3 vezė
  • 500 gr. qershi
  • 100 gr. sheqer
  • 90 gr. miell
  • 200 ml. qumėsht
  • 20 ml. konjak ose liker qershie
  • pak vanilje
  • pakėz kripė

Metoda e pėrgatitjes:

Laini qershit thaini dhe hiqini bėrthamėn e tyre me veglėn e posaēme ose ndajini nė mes.

Rrihni vezėt me sheqerin derisa tė bėhen njė masė kremoze dhe shumė e fryrė. Shtoni pak kripė, miellin e situr, vaniljen dhe pėrzijini me delikates me njė lugė ose spatul kuzhine. Shtoni pak nga pak qumshtin gjithmon duke e pėrziere vazhdimishtė pastaj shtoni dhe konjaku ose likerin.

Lyeni njė tavė me gjalpė dhe lyeni komplet tavėn me sheqer. Rendisni tė gjitha qershit nė tavė dhe sipėr shtoni brumin. Piqeni nė furrėn e nxehur mė parė nė 180° pėr 45-50 minuta. Lėreni tė ftohet paksa dhe shėrbejeni tė ngrohtė me sheqer pluhur sipėr nėse dėshironi. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia.com
Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com