Ditë e enjte , 22 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Peshkė koc me perime tė tiganisura dhe salcė kivi ;)

Peshkė koc me perime tė tiganisura dhe salcė kivi ;)
Publikuar: 07/09/15; 11:22

Pėrbėrėsit:

  • 4 fileto koce tė pastruara dhe nga halat
  • 2 kungulleshka
  • 2 karrota
  • 1 kivi
  • 4 lugė vaj ulliri esktra i virgjėr
  • 2 limon
  • kripė dhe piper i zi
  • gjethe borziloku

Metoda e pėrgatitjes:

Karrotat qėrojini dhe sė bashku me kungulleshkat pritini nė kubikė tė vegjėl. Kavėrdisini me 1 lugė vaj ulliri derisa tė zbuten por jo tė jen tė qullura fare. Kriposini dhe shtoini piper tė zi. Hiqini dhe ruajini mėnjanė. Nė tė njėjtin tiganė shtoni 1 lugė vaj ulliri dhe thėkėrisini mirė filetot e kocės nga ana e lėkurės. Vetėm nga kjo anė do ti piqni derisa tė theken mire. Kriposini. Hiqini filetot dhe shtoni lėngun e 1 limoni dhe lėvizni tiganin para- mbrapa nė mėnyrė qė tė krijoni njė salcė tė hollė pėr tja shtuar filetove sipėr.

Nė blender shtoni kivin e qėruar, 2 lugė vaj ulliri, lėngun e limonit, kripė dhe piper tė zi dhe grijini nė maksimiuni e shpejtėsis derisa tė pėrfitoni njė salcė pak a shumė tė ngjashme me majonezin.

Tani kompozoni pjatėn duke vendosur nė mes perimet e tiganisura, sipėr perimeve vendosni filetot e kocės me pjesėn e lėkurės nga sipėr. Shtoni sipėr tyre dhe salcėn qė krijuam nga fundi i tiganit. Dekoroni anash pjatėn me salcėn e kivit duke i hedhur pak salcė anash pjatės. Ato pikat sipėr tė erta janė tė krijuara me uthull balsamike. Vendosini nė harmoni dhe gjethet e borzilokut dhe ja ku krijuat njė pjatė prej chef-i dhe ju. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com