Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė oriz Jasmine & Venere i aromantizuar me vanilje

Si tė gatuajmė oriz Jasmine & Venere i aromantizuar me vanilje
Publikuar: 03/09/15; 11:29

Pėrbėrėsit:

  • 200 gr.oriz jasmine (xhazmin ėshtė pak a shumė si orizi basmati por me parfum lulesh)
  • 100 gr. oriz venere
  • pak krip
  • njė stek vanilje tė freskėt nė munges vanilje pluhur ose lėngė

Metoda e pėrgatitjes:

Vendosni orizat nė dy tenxhere tė ndryshme tė ziejne me pak kripė.

Orizin jasmine i duhen 10 minuta tė ziejė nė masat si orizi pėr pilaf. 1 me 2. Shtoni gjysmėn e stekės sė vaniljes nė tė dhe lėreni tė ziejė derisa tė shterojė ujin dhe nė sipėrfaqe tė bėhet me vrima. Lėreni tė ftohet.

Orizit venere i duhen 30 minuta tė ziejė nė ujė tė bollshėm, vendosni nė tė dhe gjysmėn e stekės sė vaniljes sė mbetur dhe kėshtu qė mbas 30 minutash hiqeni dhe lėreni tė kullojė. Hiqni stekat e vaniljes dhe pėrzijini orizat bashkė si nė foto pėr tė krijuar efektin e fustanit dhe servireni si kontorno pėr filetot e peshkut tė zierė nė avullė ose me perime tė ziera pėr tė krijuar njė pjatė vegjetariane. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com