Ditë e enjte , 22 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė pėrgatisim njė lazanje me pesto-borziloku ;)

Si tė pėrgatisim njė lazanje me pesto-borziloku ;)
Publikuar: 27/08/15; 09:59

Pėrbėrėsit:

  • 200 gr. pesto borziloku
  • Beshamel, shikoni pak me sy sa mjafton
  • 3-4 lugė djath tė grirė parmixhano
  • 12 petė lazanja tė freskėta ose 1 pako e gatėshme me lazanja tė freskėta
  • 4-5 lugė qumėsht

Metoda e pėrgatitjes:

Nėse doni ti pėrgatisni vetė lazanjat recetėn e gjeni kėtu, ndryshe pakon e gatėshme qė keni blerė duhet ti zjeni 2 minuta nė ujė tė nxehtė me kripė dhe pak vaj ulliri dhe pastaj hapini mbi njė beze largė njėra tjetrės qė mos ngjiten.

Pėrgatisni beshamelėn dhe peston. Nė njė tavė tė thellė bėni njė shtres tė hollė me beshamela, sipėr spėrkateni pak me pesto borziloku dhe bėni shtresėn me petė lazanje. Shtoni akoma pak beshamela, pesto dhe pėrsėri njė shtresė me lazanja e kėshtu me radhė deri nė fundė.

Sipėrfaqa duhet te jet me beshamel dhe pesto. Anash tavės shtoni disa lugė qumėsht qė mos ju thahen anėt e lazanjės gjatė pjekjes dhe sipėr spėrkateni me djathin e grirė. Piqeni nė furrėn e nxehtė nė 200° pėr 25 minuta ose kur shikoni qė sipėrfaqja e saj ėshtė thekėrisur mirė. Lėreni tė mpikset paksa para se ta shėrbeni. Ju bėftė mirė...

/Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com