Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė oriz integral me brokoli nė furrė ;)

Si tė gatuajmė oriz integral me brokoli nė furrė ;)
Publikuar: 25/08/15; 10:31

Pėrbėrėsit:

  • Oriz integral 250 g
  • Brokoli 600 g
  • Qepė tė kuqe 1
  • Vezė 1
  • Vaj ulliri 2 lugė gjelle
  • Djathė kaēkavall i grirė
  • Borzilok i freskėt
  • Kripė dhe piper i bardhė

Metoda e pėrgatitjes:

Lani brokolin dhe ndajeni nė pjesė mė tė vogla. Hidheni nė njė tenxhere me ujė tė vluar me pak pak kripė dhe lėreni tė ziejė vetėm pėr 2 minuta. Nė njė tigan tė thellė skuqeni qepėn e prerė imėt. Shtoni brokolin dhe lėrini tė skuqen sė bashku edhe pėr 2 minuta tė tjera. Shtoni kripė dhe piper. Lėrini tė ftohen, ndėrkohė qė nė njė enė tjetėr zieni orizin integral. Shtojini kripė dhe piper. Kur tė jetė gati, kullojeni nga uji i tepėrt.

Nė njė enė tjetėr rrihni vezėn, mundėsisht me rrahės elektrik dhe shtojini djathin kaēkavall tė grirė, borzilokun e prerė imėt dhe brokolin. Bashkojeni me orizin dhe pėrziejeni mirė. Masėn e pėrgatitur ndajeni nė 4 forma tė vogla furre ose nė pamundėsi, nė tavė. Nė tė dyja rastet duhet t’i lyeni mė parė me fare pak vaj.

Lėreni tė piqet nė 180°C pėr 15 minuta. Pasi ta hiqni nga format, shėrbejeni tė ngrohtė ose tė ndarė nė copa. /Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com