Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė brusketa me djath dhie, fiq tė karamelizuar ;)

Si tė gatuajmė brusketa me djath dhie, fiq tė karamelizuar ;)
Publikuar: 19/08/15; 11:08

Pėrbėrėsit:

  • disa feta buke
  • djath dhie i butė
  • 1 lugė arra tė thėrrmuara
  • disa fiq
  • pak pluhur xhėnxhėfili
  • vaj ulliri ekstra i virgjėr
  • krem uthulle balsamike
  • disa gjethe borziloku

Metoda e pėrgatitjes:

Laini fiqt dhe ndaini nė katėrsh. Vendosni njė tigan me fund qė nuk ngjitė dhe vendosni nė tė fiqt tė karamelizohen. Ndėrkohė punoni djathin me pak pluhur xhenxhėfili dhe shtoni dhe arrat e thėrmuara. Pėrzijeni derisa djathi tė zbutet mirė.

Thekni fetat e bukės dhe lyini me kremin e djathit dhe sipėr vendosni fiqt e karamelizuar sėbashku me lėngun qė ka formuar nė fund tė tiganit. Vendosni dhe disa gjethe borziloku dhe shtoni pak vaj ulliri dhe pak krem uthulle balsamike. Ju bėftė mirė :) /Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com