Ditë e enjte , 22 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė tortė nė formė dielli, njami najmmiii ;)

Si tė gatuajmė tortė nė formė dielli, njami najmmiii ;)
Publikuar: 17/08/15; 11:24

Pėrbėrėsit:

  • 4 pako me pet sfoljat rrumbullake
  • 2-3 lugė sheqer
  • 1 pana vegjetale
  • Krem pastiēerie

Metoda e pėrgatitjes:

Pik sė pari pėrgatisni kremin e pastiēeris dhe vendoseni nė frigorifer tė ftohet. Vendosni dhe panėn tė ftohet.

Nė njė tavė me letėr furre poshtė vendosni petėt e sfoljatit. Shpoini sipėr me pirun. Spėrkateni me sheqer dhe vendosini tė piqen nė 180° pėr 20 minuta ose kur shikoni qė sipėrfaqja ėshtė karamelizuar mirė. Lėreni tė ftohen.

Trasferoni kremin e pastiēeris nė njė qese pastiēerie. Panėn e ftohur tashmė formojeni nė shkumė dhe trasferojeni dhe kėtė nė njė qese pastiēerie me grykėn yll.

Tani formoni tortėn “mijra fletėshe” duke bėrė njė shtres me kremin e pastiēerisė sipėr njė disku sfoljat. Vendosni sipėr diskun tjetėr tė petes sfoljat ,akoma krem pastiēerie derisa nė shtresėn e fundit. Sipėr dekorojeni me pana.

Une kėto rrezet me pet sfoljat i bėra me formėn e tyre pėrkatėse, i mbusha me krem pastiēerie dhe i ngjita nė harmoni rreth tortės me pak pana. Ju kėshillojė ta konsumoni brėnda dy ditėsh sepse mė shumė petė zbuten. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com