Ditë e enjte , 22 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė patate violė dhe krem shafrani ;)

Si tė gatuajmė patate violė dhe krem shafrani ;)
Publikuar: 06/08/15; 10:32

Pėrbėrėsit:

 • 400 gr. patate violė nė munges patate normale
 • 100 gr. miell 00
 • 1 vezė
 • pak kripė
 • Pjesa tjetėr:
 • 400 gr. salmonė tė tymosur
 • 150 gr. djathė tė butė tipi filadelfia, robiola, ose strakino
 • 150 ml. pana tė frekėt
 • 1 pako shafran
 • 1 lugė gjalpė
 • pak piper rozė
 • pak kripė
 • disa gjethe sherebel

Metoda e pėrgatitjes:

Fillimishtė pėrgatisni njokit. Lani mirė patatet dhe vendosini tė ziejnė me gjithė lėkurė nė ujė me kripė. Kur tė jen gati hiqini dhe lėrini tė ftohen, pastaj qėrojini. Kaloini nė shtypsen e patateve ose shtypini mirė me njė pirun. Shtoni pak kripė, miellin dhe vezėn, punojeni mirė derisa tė formoni njė brumė. Pastaj me ndihmėn e miellit merrni pak nga brumi, jepini formėn e njė shkopi dhe nga ky shkopė prini copa tė vogla me masėn e njė gishti. Vendosini nė njė tabaka me miell poshtė dhe lėrini tė pushojnė pėr 15 minuta.

Ndėrkohė pėrgatisni salcėn e djathit duke shkrirė djathin e butė nė panėn e nxehtė, shtoni shafranin dhe rregulloni me kripė. Ruajeni salcėn mėnjanė.

Kaloi koha e pushmit tė njokit, zijini nė ujė shumė tė nxehtė me kripė derisa shikoni qė dalin nė sipėrfaqe.

Nė njė tiganė shtoni gjalpin, gjethet e sherebelit, piperin rozė dhe lėreni gjalpin tė aromantizohet, pastaj shtoni salmonin e tymosur dhe njokit e kulluara. Pėrzijini mirė qė shijet tė lidhen me njėra tjetrėn, shtoni akoma pak kripė nėse nevojitet dhe shėrbejeni me salcėn e djathit.

Mund tė bėni njė shtresė me salcė djathi nė njė pjatė dhe sipėr tė vendosni njokit, ose mund ta shėrbeni njokit me salcėn veē dhe secili tė serviret si pas dėshirės. Unė i kam prezantuar nė dy mėnyra dhe ju mund tė zgjidhni kė dėshironi. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com