Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė pėrgatisim njė ēaj tė ftohėt me malina kineze ;)

Si tė pėrgatisim njė ēaj tė ftohėt me malina kineze ;)
Publikuar: 04/08/15; 09:41

Pėrbėrėsit:

  • 200 gr. malina kineze tė thata
  • 1 lt. ujė
  • 100 gr. sheqer kaf
  • 1 rrenjė xhenxhėfillė
  • lėkura limoni vetėm pjesa e verdhė

Malinat kineze janė antioksidanti mė i mirė qė ekziston. Pėrveē kėsaj ato pėrmbajnė njė sėrė vetish tė tjera si antiiflamatore, kundra mykut nė trup e shumė tė pasura me vitamin B komplekse etj.

Metoda e pėrgatitjes:

Vendosini malina tė rrinė nė ujė tė ftohtė pėr nja 30 minuta pastaj shtoni sheqerin feta xhenxhėfilli dhe lėkurat e limonit dhe vendoseni nė zjarrė tė ziejė pėr nja 20 minuta. Lėreni tė ftohet pastaj filtrojeni dhe trasferojeni nė njė broke qelqi. Vendoseni nė frigorifer tė ftohet plotėsishtė dhe shėrbejeni me feta limoni. Ju bėftė mir...

/Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com