Ditë e enjte , 22 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė njė bukė thekre me basiliko ;)

Si tė gatuajmė njė bukė thekre me basiliko ;)
Publikuar: 01/08/15; 11:35

Pėrbėrėsit:

  • 300 gr. miell thekre
  • 300 gr. miell integral
  • 16 gr. maja birre ose 150 gr. maja buke
  • 1 lugė tė vogėl kripė
  • 1 thelpi hudhėr
  • 2 lugė fara susami
  • 1 filxhanė vaj ulliri
  • 1 tufė borzilok
  • 250. ml ujė tė vakur

Metoda e pėrgatitjes:

Bozilokut merrini vetėm gjethet dhe grijeni me vajin dhe hudhėrėn nė blender. Shkrini majan e birrės nė ujin e vakėt. Miellin bashkojeni me kripėn dhe filloni zini brumin duke shtuar ujė me maja birre pak nga pak derisa tė formoni njė brumė. Shtoni dhe vajin me borzilok dhe akoma me ndihmėn e pak mielli punojeni mirė pėr disa minuta derisa tė formoni njė brumė elastik. Pėr mė kollaj vendosini tė gjithė pėrbėrėsit nė brumatriēe dhe e punon ajo pėr ju.

Lėreni nė njė enė tė madhe tė pushojė mbuluar me njė beze tė njomė pėr nja 5 orė. Kaloj kjo kohė punojeni pėrsėri, jepini formėn qė dėshironi dhe sipėr spėrkateni me fara susami. Lėreni tė vi pėrsėri pėr rreth 1 orė. Piqeni nė furrė nė 200° pėr 30-40 minuta. Fikeni sobėn dhe lėreni tė kullojė brėnda derisa tė ftohet.


/Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com