Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė pėrgatisim, torte tė vogla tė kripura me mel dhe perime

Si tė pėrgatisim, torte tė vogla tė kripura me mel dhe perime
Publikuar: 30/07/15; 11:10

Pėrbėrėsit:

  • 1 gotė plot me mel
  • 3 kungulleshka
  • 3 karrota
  • 2 vezė
  • Njė tuf e vogėl me mėndėr
  • 2 thelpinjė hudhėra
  • Kripė dhe piper i zi
  • 2 lugė vaj ulliri
  • 2 lugė galet

Metoda e pėrgatitjes:

Shpėlani mirė melin dhe vendoseni tė ziejė nė ujė tė bollshėm me pak kripė pėr nja 10 minuta. Kullojeni dhe ruajeni mėnjanė. Ndėrkohė grini nė rende karrotat, kungulleshkat dhe hudhėrat. Bashkojini me melin dhe shtoni mėndėr tė grirė imėt, kripė, piper tė zi,vajin e ullirit dhe vezėt.Pėrzijeni mirė.

Lyeni me pak vaj disa forma njė pėrdorimshe ose tepsin qė pėrdorni pėr “muffin” dhe spėrkateni me galet. Shtoni nė tė masėn me mel dhe perime duke e lėn pak mė poshtė se ana e formės. Piqeni nė furrėn e nxehur mė parė nė 180° pėr 30 minuta. Ose kur shikoni qė masa ėshtė mpiksur dhe sipėrfaqja ėshtė e kuqerremtė. Lėreni tė ftohet paksa para se ta nxirni nga format dhe ta konsumoni. Janė shumė tė mira dhe tė ftohta. Ju bėftė mirė ... /Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com