Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė penne makarone me ton dhe tomatina ;)

Si tė gatuajmė penne makarone me ton dhe tomatina ;)
Publikuar: 29/07/15; 11:15

Pėrbėrėsit:

  • 280° makarona “penne”
  • njė dorė domate tė vogla
  • 2 kuti me ton unė pėrdora ton tė bardhė natyral
  • 2 thelpinjė hudhėr
  • njė tufė e vogėl me majdanozė
  • 1 spec djegės
  • kripė
  • 1 gotė verė tė bardhė
  • pak vaj ulliri

Metoda e pėrgatitjes:

Vendosni makaronat tė ziejnė nė ujė tė nxehtė me kripė.

Grini imėt hudhėrėn dhe majdanozin dhe vendosni tė kavėrdisen me pak vaj ulliri dhe specin djegės. Shtoni nė tė dhe domatet e prera nė mes, kur domatet tė fillojnė tė marin faqe shtoni tonin e kulluar nga lėngu dhe shuani me verė tė bardhė. Lėreni qė vera tė avullojė, shtoni dhe makaronat e kulluara me pak ujė nga lėngu i tyre i zjerjes. Pėrzijeni qė pėrbėrėsit tė lidhen me njėri tjetrin dhe shėrbejini me majdanozė tė grirė sipėr. Ju bėftė mirė... /Adda's/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com