Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė file pule e fėrguar me balsamik ;)

Si tė gatuajmė file pule e fėrguar me balsamik ;)
Publikuar: 13/07/15; 11:28

Pėrbėrėsit

  • 6 copa gjoks pule, pa kocka dhe pa lėkurė
  • Piper tė zit ė bluar, pėr shije
  • 1 lugė caji hudhėr tė kripur
  • 2 lugė supe vaj ulliri
  • 1 qepė, e prerė hollė
  • ½ e filxhanit uthullė balsamik
  • 1 kanace (konzervė) domate nė formė kubi
  • 1 lugė caji baziliko tė thatė
  • 1 lugė caji rosmarinė tė thatė
  • ½ lugė e cjait ‘thyme’ e thatė

Metoda e pregatitjes

1. Gjoksi i pulės i marinuar me piper tė zi tė bluar dhe hudhėr tė kripur. Nė njė tigan tė ngrohet vaji i ullirit nė temepraturė mesatare dhe skuqe qepėn dhe gjoksin e pulės.


2. Derdhi domatet dhe uthullėn balsamik, mbi pulė dhe shtoje edhe bazilikun e thatė, oreganon, rozamrinė dhe ‘thyme’. Pjeki deri sa pula nuk ėshtė mė ngjyrė pembe dhe nuk ka ujė nė tė. Gatuaje pėr 15 minuta./Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com