Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė file pule tė marinuar me sallatė ;)

Si tė gatuajmė file pule tė marinuar me sallatė ;)
Publikuar: 12/07/15; 10:57

Pėrbėrėsit:

 • 300 gr. gjoks pule
 • 2 lugė mustard Dijoni
 • 2 lugė soja
 • gjysėm luge vaj ulliri
 • pak kripė dhe piper tė zi
 • 1 rrėnjė xhenxhėfil ose pluhur xhenxhėfili

Pėr sallatėn:

 • 2 karrota tė vogla
 • 2 kungulleshka tė njoma
 • 1 spec tė kuq
 • 2 domate
 • 1 trangull
 • 1 qep
 • pak kripė
 • pak vaj ulliri
 • 1 limonė
 • disa gjethe borzilok
 • krem balsamik

Medota e pėrgatitjes:

Prisni gjoksin e pulės nė shirita dhe vendoseni tė marinohet me salcė soje, xhenxhėfilė tė grirė me rende, mustard, pak kripė, piper dhe vaj ulliri. Lėreni nė frigorifer rreth 1 orė.

Ndėrkohė prisni tė gjitha perimet nė katrore shume tė vegjel “Brunoise” brunuaz quhet teknika dhe marinojini me kripė, lėngė limoni, vaj ulliri dhe borzilok.

Kaloj koha e marinimit tė copave tė pulės piqini nė zgarė ose nė njė tigan me fundė qė nuk ngjitė derisa tė karamelizohen dhe tė thekėrisen mirė.

Shėrbejini me sallatėn crudité dhe krem balsamik sipėr. Ju bėftė mirė...


/Adda's/Puhia.com
Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com