Ditë e shtunė , 20 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUZHINA \ Si tė gatuajmė qofte tė mbushura nė kore sfoljati ;)

Si tė gatuajmė qofte tė mbushura nė kore sfoljati ;)
Publikuar: 10/07/15; 10:48

Pėrbėrėsit:

 • 300 gr. mish i grirė viēi
 • 300 gr. mish i grirė derri (une kisha ca salsiēe tė freskėta dhe shkėrmoqa brumin e tyre)
 • 1 vezė
 • 3-4 thelpinjė hurdhėra
 • 1 qep
 • 2 feta tul buke i njomė me qumėsht
 • gjethe mėndre
 • rigon
 • kripė dhe piper i zi
 • 1 majė luge sodė buke
 • 1 lugė vaj ulliri
 • Pjesa tjetėr:
 • 3 vezė
 • 200 gr. proshutė e pjekur ose mortadela
 • 1 petė sfoljat
 • pak kripė dhe piper i zi

Metoda e pėrgatitjes:

Pėrgatisni qoften duke bashkuar mishėrat, shtoni vezėn, tulin e bukės sė shkėrmoqur, qepėn e grirė, mėndrėn e grirė, hurdhėrat e shtypura, kripė dhe piper tė zi, sodėn dhe vajin e ullirit dhe punojeni mirė brumin me duar derisa ti lidhni gjithė pėrbėrėsit. Ruajeni menjanė.

Ndėrkohė rrihni vezėt me pak kripė dhe piper tė zi shtoni pak vaj nė tigenė dhe sapo vaji tė nxehet hidhni nė tė vezėt rrahuara dhe beni njė si tip omčlete.

Tani merrni brumin e qoftes dhe hapeni si njė pet e madhe mbi njė letėr tave nė mėnyre uniforme, bėni njė shtres me proshut, pastaj vendosni omčletėn sipėr. Mblidheni nė formė roleje duke e ngjeshur mirė me duar. Tani shtroni petėn sfoljatė dhe vendosni qoften e madhe sipėr saj. Mblidheni mirė nga tė gjitha anėt. Lyeni sipėr me njė vezė tė rrahur me pak ujė dhe bėni disa prerje tė lehta nė mėnyrė qė ti dali ajri gjatė gatimit. Vendoseni tė piqet nė furrėn e nxehur mė parė nė 200° pėr 30-35 minuta.

Shėrbejeni me garniturat qė dėshironi mė tepėr si patate furre, perime furre, patate rustike etj. /Adda/Puhia.com

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com