Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ Jeni ndarė nga partnerja dhe shfrytėzoni fotot e bėra dikur me tė?

Jeni ndarė nga partnerja dhe shfrytėzoni fotot e bėra dikur me tė?
Publikuar: 24/12/15; 02:50

Sapo je ndarė nga njė partnere? Ke tentuar ndonjėherė tė publikosh fotot apo videot intime me tė nėpėr rrjete sociale? Mos e bėni kėtė nėse jeni nė Gjermani...

Puhia trasmeton: Gjykata mė e lartė e Gjermanisė ka urdhėruar njė person tė shkatėrrojė fotot dhe videot me ish-partneren e tij, sepse ekzistenca e tyre ėshtė nė shkelje tė tė drejtave tė saj pėr privatėsi. Gjykata Federale shtoi gjithashtu se personi, me profesion fotograf, nuk duhet tė zotėrojė mė fotot nudo apo videot intime tė regjistruara me ish-tė dashurėn, edhe sikurse ai tė mos ketė ndėrmend t’i publikojė ato.

Gruaja kishte dhėnė fillimisht mirėkuptimin e saj pėr ndarjen e atyre imazheve, por ky mirėkuptim ka marrė fund me dhėnien fund tė marrėdhėnies mes tyre, argumentonte mė tej gjykata. Gjermania njihet si njė prej vendeve me ligjet me tė ashpra tė privatėsisė nė Europė.

Gjykata Federale ishte pėrfshirė nė kėtė ēėshtje pėr tė dhėnė zgjidhje mbi njė grindje mes njė ish-ēifti, tė cilėt kishin debatuar gjatė mbi faktin nėse duhej apo jo mashkulli t’i fshinte fotot dhe videot intime. Nė vendimin e saj, gjykata thoshte se kushdo kishte tė drejtėn tė vendoste nėse do t’i lejonte tė tjerėt tė kishin qasje nė jetėn e tyre private, pėrfshi kėtu cilin dhe nė ē’mėnyrė do ta bėnte.

Por, gjykata njoftoi nė kėtė rast se, duke i mbajtur fotot, fotografi mund tė kishte njė farė “fuqie manipuluese” ndaj ish-tė dashurės sė tij. Ndaj dhe ai nuk duhet ta ketė mė tė drejtėn tė zotėrojė tė tilla materiale me tė mbaruar marrėdhėnia.

Njė “dėnim” i rėndė mund tė duket pėr disa, por ka edhe nga ata qė ngrejnė dyshime sesi mund tė zbatohet ky lloj vendimi.


/SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com