Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ Nga studimi i fundit: Politikanėt jetojnė mė pak!

Nga studimi i fundit: Politikanėt jetojnė mė pak!
Publikuar: 18/12/15; 12:19

Kush e ka shumė pėr zemėr luftėn politike, ndoshta duhet tė marrė nė konsiderate edhe ndonjė pauzė reflektimi. Kryetarėt e shteteve, sipas njė studimi tė publikuar nga “British Journal of Medicine”, jetojnė 2.7 vjet mė pak dhe rrezikun e vdekjes sė parakohshme e kanė 20% mė tė lartė sesa ata qė nuk janė ulur kurrė nė poltronėn e Presidentit.

Hartuesit e raportit kanė dalė nė kėtė pėrfundim pas shqyrtimit tė tė dhėnave historike nga 17 vende tė ndryshme tė botės. Anupam Jena, asistent profesor nė “Harvard Medical School” dhe njėkohėsisht iniciator i kėtij studimi, kujton se kėrkimet e mėparshme mbi presidentėt nė raport me pjesėn tjetėr tė popullatės nuk kanė zbuluar asgjė tė jashtėzakonshme.

Por kėtė herė, sqaron ai, ėshtė marrė parasysh fakti qė njerėzit e thjeshtė nuk kanė qasje ndaj atij lloj kujdesi shėndetėsor pėr kancerin qė pati Jimmy Carter e nuk operohen dot nga kirurgė zemre tė atij niveli qė ka nė dispozicion Bill Clinton.

Ndonėse nė vetvete ulja e pritshmėrisė sė jetėgjatėsisė me 2.7 vjet nuk duket ndonjė gjė e madhe, nė aspektin mjekėsor ajo ka mjaft rėndėsi thotė Jena, i cili nuk lė pa pėrmendur edhe pasojat qė pesha e drejtimit tė njė kombi ka tek pamja e jashtme e tyre.

“Mund tė nxjerrėsh shumė pėrfundime mbi shėndetin e dikujt duke parė sesi tregon”, shprehet ai.

Studimi nuk e shpjegon dot me saktėsi pėrse politika mund tė ndikojė nė tkurrjen e jetėgjatėsisė, por si dy faktorėt mė tė mundshėm tė kėtij fenomeni evidenton stresin dhe mungesėn e kohės nė dispozicion pėr njė jetė sa mė tė shėndetshme.

/SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com