Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ Ata qė bėjnė mė pak se 7 orė gjumė, janė mė tė rrezikuar nga gripi!

Ata qė bėjnė mė pak se 7 orė gjumė, janė mė tė rrezikuar nga gripi!
Publikuar: 14/12/15; 11:32

Njė grup studiuesish amerikanė kanė dalė nė pėrfundimin se tė flesh mė pak se shtatė orė gjumė nė natė, rrezikohesh tė prekesh nga gripi. Sipas tyre, gjumi ėshtė ilaēi pėr tė patur njė sistem imunitar tė shėndetshėm.

Shkencėtarėt e Carnegie Mellon University thanė se njerėzit qė konsumojnė mė pak se 7 orė gjumė u krahasuan me tė tjerė, qė flinin tetė orė, ose mė shumė.


Mendohet se mungesa e gjumit dėmton sistemin imunitar dhe aftėsinė e trupit pėr tė luftuar viruset, qė shkaktojnė gripin, ose ftohjen. Njė gjumė jo normal ndikon gjithashtu nė pėrgjigjen e trupit ndaj infeksioneve.

Njė studim i mėparshėm tregonte se njerėzit qė flenė tetė orė gjumė nė natė, pėrbėjnė edhe numrin mė tė ulėt tė tė prekurve nga sėmundjet e zemrės.


/SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com