Ditë e enjte , 22 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ Prodhimet cilėsore tė Kosovės, nė tregun evropian ;)

Prodhimet cilėsore tė Kosovės, nė tregun evropian ;)
Publikuar: 09/12/15; 11:01

Produktet tė cilat prodhohen nė Kosovė nga pronarėt e kėtyre kompanive po vlerėsohen tė jenė cilėsore dhe se pėrmbushin standarde ndėrkombėtare. Si prodhime cilėsore qė janė, thonė ata, kanė arritur tė depėrtojnė edhe nė tregun rajonal dhe atė evropian, trasmeton Puhia.

Nė qytetin e Suharekės, veprimtarinė e saj qė nga viti 1992 e zhvillon Fabrika pėr Prodhimin e Kėpucėve, “Solid”.

Pėrfaqėsues tė kėsaj kompanie thonė se pėrveē mbulimit tė njė pjesė tė madhe tė tregut kosovar, prodhimet e “Solid”-it, tashmė kanė depėrtuar nė tregun e Bashkimit Evropian.

Gresa Kuqi, nga kjo kompani, nė njė bisedė pėr Radion Evropa e Lirė, ka treguar se pas shumė sfidave qė kanė pasur gjatė punės sė tyre, kompania e tyre ka arritur tė ketė prodhime tė njė cilėsie tė lartė.

“Gjatė tėrė kėtyre viteve prioritet e kemi pasur tė bėjmė kėpuca tė lėkurės dhe tė njė kualiteti mjaft tė mirė. Kompania Solid ėshtė e cilėsuar edhe me ISO standarde tė cilat tregojnė kualitetin dhe qėndrueshmėrinė e kėtyre kėpucėve. Ajo qė e tregon kualitetin e kėpucėve ‘Solid’, ėshtė bashkėpunimi me vendet e Bashkimit Evropian".

“Kėpucėt ‘Solid’, mbulojnė tregun e Kosovės 100 pėr qind, por produktet tona mund tė gjenden edhe nė Francė, Itali, Gjermani, Qipro, Kroaci, Serbi, Mali i Zi, Shqipėri, Greqi dhe shumė shtete tė tjera”, ka treguar Kuqi.

Fabrika pėr prodhimin e kėpucėve "Solid", ka tė punėsuar mbi 250 punėtorė, derisa kapaciteti i kėsaj fabrike ėshtė afėr 2000 kėpucė nė ditė.

Kjo kompani nė bashkėpunim me Programin e Shteteve tė Bashkuara pėr Zhvillim Ndėrkombėtar (USAID), tregon Gresa Kuqi nga kjo kompani, sė shpejti do tė fillojė edhe mė njė linjė tė re tė prodhimit tė kėpucėve pėr fėmijė.

Nė tregun evropian, me produktet e saj ka depėrtuar edhe kompania “Laberion”, qė merret me prodhimin e lėngjeve natyrale “Dona” dhe “EKS”. /RFE/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com