Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ Ilaē kundėr plakjes, mund tė jetosh deri nė 120 vjeē

Ilaē kundėr plakjes, mund tė jetosh deri nė 120 vjeē
Publikuar: 01/12/15; 10:19

Ilaēi i parė kundėr plakjes do tė testohet tek njeriu vitin e ardhshėm, duke shpresuar se do tė shmagė sėmundjet e Alzhaimerit apo Parkinsonit.

Shkencėtarėt mendojnė se tashmė ėshtė e mundur qė njerėzit tė rriten nė mėnyrė mė tė ngadalshme dhe tė jetojnė nė shėndet tė plotė deri nė moshėn 120 vjeē.

Edhe pse mund tė duket si njė trillim shkencor, studiuesit kanė provuar se ilaēi i diabetit, metformina, zgjat jetėn e kafshėve, dhe tashmė Administrata Amerikane e Ushqimeve dhe Ilaēeve ka dhėnė dritėn jeshile pėr tė parė nėse do tė ketė njėjtin efekt tek njerėzit.

Nėse rezulton i suksesshėm do tė thotė qė njė person tek tė 70-tat do tė jetė biologjikisht i shėndetshėm si njė 50-vjeēar. Kjo mund tė shoqėrohet me njė epokė tė re tė ‘geroscience’, ku doktorėt nuk do tė merren mė me luftėn kundėr kancerit, apo diabetit e dementias, por do tė trajtojnė mekanizmin e plakjes. Megjithatė gjithēka i mbetet kohės.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com