Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ Ja disa arsyje pse nuk duhet tė zgjohesh vonė nė fundjavė?!

Ja disa arsyje pse nuk duhet tė zgjohesh vonė nė fundjavė?!
Publikuar: 25/11/15; 09:31

Ky nuk ėshtė njė lajm qė do tė donit ta dėgjonit pas njė jave tė gjatė. Por studiuesit thonė se tė flesh mė shumė nė fundjavė ėshtė njė e keqe mė shumė se njė e mirė, trasmeton Puhia.

Njė studim i ri ka zbuluar se tė zgjohesh vonė rrit rrezikun e diabetit. Sipas kėtyre rezultateve, nga universiteti i Pitsburgut nė SHBA, qoftė dhe njė ndryshim i vogėl ju sėmur.

Kėto ndryshime tė vogla pėrfshijnė zgjimin shpejt pėr nė punė pėr njė javė, dhe gjithė ditėn gjumė nė ditė pushimi. Studiuesit kanė zbuluar se punėtorėt pėrballen me rrezikun mė tė madh tė sėmundjes, pėr shkak tė disbalancės sė pėrhershme tė orės sė trupit.

Studimi i fundit, i publikuar nė Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, zbulon se personat nė moshėn e mesme, qė kanė nisur ditėn e tyre nė orėt e vona, kanė rritur nivelin e yndyrės nė gjakun e tyre.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com