Ditë e hėnė , 22 janar 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ “Mami, sa e tmerrshme kjo pamja nė televizor”!

“Mami, sa e tmerrshme kjo pamja nė televizor”!
Publikuar: 18/11/15; 09:36

Njė fėmijė kėrkon tė mėsojė, kėrkon tė shohė, kėrkon tė eksplorojė me guxim naiv gjithēka qė pėr tė pėrbėn interes, trasmeton Puhia.

Dhe sigurisht rrugėt pėr ta bėrė kėtė gjė kalojnė edhe nga media edhe nga interneti. Duket se sfida e njė prindi tė kohėve moderne bėhet e madhe, aq mė shumė kur fėmijėt rrezikojnė tė ekspozohen ndaj dhunės, ngjarjeve tė rėnda apo refleksioneve provokuese tė mediave sociale.

A mundet sot njė fėmijė ta mbash larg ekraneve e tabletave tė vogla? A rrezikon kjo tė kufizojė pėrgatitjen e tij pėr vitet e mėvonshme? A duhet sot njė prind ta ekspozojė fėmijėn ndaj ngjarjeve dramatike familjare apo shoqėrore duke ia shpjeguar thjeshtėsisht dhe sa e mundur ėshtė kjo gjė?

Situata bėhet komplekse me dinamika pėrtej familjes kur pėr shembull, fėmijė apo paraadoleshentė mėsuan pėr ngjarjet e fundit nė Paris.

Ka prindėr qė thonė se ua kufizuan fėmijėve ekranin pėr tė ndjekur ēfarė ndodhte, por lajmi kapėrcen ēdo pengesė edhe nė kėtė rast.

Ngjarjet e dhunės trazuan mendjet dhe zemrat e gjithkujt, duke mos kursyer as fėmijė qė pa dashje panė nė ekrane se ēfarė po ndodhte nė zemėr tė kontinentit tė vjetėr.

Ndaj pyetja fillestare mbetet,.. si mundet tua shpjegosh dhunen apo dramen e familjes te vegjelve pak me te rriturve dhe atyre qe behen gati te trokasin ne dyert e adoleshences? /SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com