Ditë e premte , 23 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ Ja sa shpenzojnė zonjat pėr bukurinė?!

Ja sa shpenzojnė zonjat pėr bukurinė?!
Publikuar: 02/11/15; 09:58

Ka shumė presion si te meshkujt, ashtu edhe te femrat pėr t’u dukur bukur nė ēdo moment.

Njė sondazh i kryer nga “YouGov” dhe “Huffington Post” nė vitin 2014 nė SHBA, ka gjetur se njė e katėrta e meshkujve (25%) dhe rreth njė e pesta e femrave (21%) harxhojnė mė shumė se 30 min pėr t’u bėrė gati ēdo mėngjes. Ndėrsa nė mbrėmje, gati gjysma e femrave duan mė shumė se 30 min pėr t’u bėrė gati nė kohė, transmeton Puhia.

Gratė janė ato qė harxhojnė mė shumė, pėr sa u pėrket produkteve kozmetike. Raportet tregojnė se, kjo industri ka pasur tė ardhura mbi 55 miliardė dollarė nė vitin 2014.

Kompanitė e bukurisė raportojnė se, njė grua e zakonshme mes moshės 16-65 vjeē blen produkte tė paktėn 5 herė nė vit. Pėr ēdo herė, ajo harxhon rreth 43 dollarė, pra 215 dollarė nė njė vit. Nėse kjo shumė do tė depozitohej nė njė fond pensioni, nė moshėn 70-vjeēare arrin 100 mijė dollarė.

Ndonjėherė, njerėzit shkojnė shumė larg pėr tė qenė tė bukur. Sipas Shoqatės amerikane tė Kirurgėve plastikė, 15.1 milionė procedura kozmetike janė kryer nė vitin 2013, e cila shėnon njė rritje me 3% nga viti i kaluar.

Nga kėto raste, shumica absolute me rreth 13.4 milionė ishin procedura me ndėrhyrje minimale, si injeksione botoksi apo trajtime kimike tė ndryshme. Ndėrkohė, 1.6 milionė njerėz iu nėnshtruan ndėrhyrjeve kirurgjikale estetike, si zmadhimi i gjoksit, rimodelimi i hundės apo eliminimi i dhjamit.

Njerėzit janė gjithnjė e mė tė gatshėm pėr tė shpenzuar shumė parą, ndonjėherė edhe me risk tė madh, nė mėnyrė qė tė duken sa mė bukur. A do tė ndryshojė ndonjėherė kjo gjė?

/SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com