Ditë e enjte , 22 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ Padyshim qė kjo janė “viagrat” natyrale!

Padyshim qė kjo janė “viagrat” natyrale!
Publikuar: 23/10/15; 11:54

Nė ditėt e sotme, stimuluesit e erosit nuk janė tė paktė dhe nuk ėshtė e vėshtirė pėr t’i gjetur, por ka disa ushqime qė janė stimulues natyralė tė dėshirės seksuale dhe njė pjesė e tyre janė njohur qė nė lashtėsi.

Universiteti kanadez Guelph ka pėrpiluar listėn me disa ushqime qė nxisin dėshirėn seksual si pėr fermat ashtu edhe pėr meshkujt dhe nuk bėhet fjalė pėr ushqime qė ėshtė e vėshtirė pėr t’i gjetur.

Qepa e kuqe, nė Egjiptin e Lashtė u jepej skellėverve qė punonin nė ndėrtimin e piramidave pėr tė patur mė shumė energji, efekt qė i njihet edhe sot e kėsaj dite. Pėrmban shumė oksid natriumi, njė pėrbėrės kryesor edhe pėr pilulat viagra. Kėshillohet kryesisht pėr meshkujt, por i njihen efektet e nxitjes sė erosit edhe tek femrat.

Hudhra, ėshtė provuar se dy thelbinj nė ditė pėr 3 muaj radhazi luftojnė impotencėn. Pėrveē kėsaj ka edhe shumė efekte tė tjera pozitive nė organizėm, hiq kėtu aromėn e padurueshme.

Speci djegės, sa mė i freskėt aq mė i mirė. Nxit fort dėshirėn seksuale falė efektit qė ka nė pėrmirėsimin e qarkullimit tė gjakut.

Ngjala, peshqit nė pėrgjithėsi konsiderohen nxitės tė erosit, por ngjala ėshtė nė krye tė listės sa i takon efekteve qė jep dhe pėr kėtė jo mė kot flitet edhe nė mitologjinė kineze dhe japoneze.

Sallata jeshile, ka efekte pozitive nė rregullimin e qarkullimit tė gjakut, e pėr pasojė edhe nė nxitjen seksuale. /SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com