Ditë e enjte , 22 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ “Vdekja” e ushqimit nė familje... dhe jo vetėm?!

“Vdekja” e ushqimit nė familje... dhe jo vetėm?!
Publikuar: 19/10/15; 11:11

Sipas njė studimi tė fundit nė 5 mijė britanikė, njė nė katėr prej tyre hanin vaktin kryesor tė ushqimit vetėm. 78 % e tyre thonė se ata shumė rrallė ose asnjėherė nuk ftojnė miq apo tė afėrm pėr drekė apo darkė, trasmeton Puhia.

Por veē ushqimit, janė dhe disa zakone tė tjera tė pėrditshme qė njerėzit nuk i bėjnė mė.

Zilja e telefonit tė shtėpisė

Vetėm mosha e vjetėr vazhdojnė tė telefojnė nė telefonat fiks. Tė rinjtė e sotėm madje as e prekin me dorė, pasi telefonin smart e kanė gjitmonė me vete. Kjo ėshtė njė nga ato pajisje qė ėshtė vrarė nga teknologjia, pasi nuk duhet tė presėsh tė shkosh nė shtėpi pėr tė telefonuar, apo pėr tė dėgjuar mesazhet telefonike nga tė afėrmit apo tė dashurit tuaj.

Faksi apo skaneri

Kur e keni pėrdorur pėr herė tė fundit njė faks? Nuk e mbani mend besoj. Vetėm njė pjesė e disa bizneseve vazhdojnė ta pėrdorin pėr tė marrė njė dokument apo pėr tė skanuar njė kopje. Harrojeni tashmė, ajo ka mbetur nė vitin 1999.

Hartat

Hartat nė letėr, pėr tė qėnė mė tė saktė. Ordnance Survey map tashmė i pėrket tė shkuarės, ndėrsa Google Maps ėshtė mbreti i hartave qė e ke me vete nė telefon, nė kompjuter etj. Nuk tė duhet tė kėrkosh nė letėr njė rrugė apo njė qytet, por mjafton tė shtypni njė kod postar nė telefonin tuaj dhe teknologjia do ju drejtojė.

Pėrpikmėria

Ka ikur koha kur njerėzit nxitonin pėr tė arritur nė orarin e caktuar. Kjo pasi teknologjia tashmė tė jep mundėsinė tė dėrgosh njė mesazh ku tė thuash “Mė fal, se jam pak vonė”, ose “A mund ta lėmė nė 7.15 dhe jo nė 7.00?”.

Pėrdorimi i kujtesės

Pėrveē studentėve tė mjekėsise, kujtesa ėshtė duke u shuar pėr pjesėn mė tė madhe prej nesh. A ju duhet tė mbani mend se kur ka lindur Skėnderbeu? Mjafton ta fusni nė Google, dhe rezultati del menjėherė, pa qėnė nevoja ta mbani mend. Ju duhet tė lini njė porosi nesėr nė mėngjes? Nuk ėshtė nevoja ta mbani mend, teksa mund ta vendosni si alarm nė telefonin tuaj. /SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com