Ditë e enjte , 22 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ Bajamet, njė nga shqetėsimet kryesore tė stinės sė vjeshtės

Bajamet, njė nga shqetėsimet kryesore tė stinės sė vjeshtės
Publikuar: 14/10/15; 10:29

Nė kohėn e virozave tė stinės, shqetėsimi kryesor lidhet me bajamet. Si te fėmijėt, ashtu edhe te tė rriturit, ato nuk janė mė nė rolin e tyre mbrojtės pėr organizmin, por kthehen nė problemin mė tė madh.

Bajamet, qė janė tė vogla nė lindje, zhvillohen nė vitet e para tė jetės, pėr tė ndihmuar trupin tė mbrohet nga infeksionet. Detyra e tyre ėshtė tė pengojnė bakteret dhe viruset.

Megjithėse konsiderohet si njė nga shqetėsimet mė tė zakonshmė tė virozave, bajamet mund tė kthehen edhe nė njė problem kronik. E nė kėto kushte, ato ndikojnė edhe nė funksionimin e organeve tė tjera shėndetėsore, duke sjellė edhe pasoja. Ndėrlikimet e pėrgjithshme tė bajameve janė reumatizma, sėmundjet e veshkave dhe tė zemrės.

Nė kėto kushte, shumėkush gjendet pėrpara njė dileme: t’i heqė bajamet apo jo? E nėse po, kur ėshtė faza kur mund tė realizohet kjo gjė?


/SHQIP/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com