Ditë e shtunė , 17 mars 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KUJDES \ Edhe supermodelet ushqehen...?! (Foto)

Edhe supermodelet ushqehen...?! (Foto)
Publikuar: 21/09/15; 10:23

Ndryshe nga ē’mund tė besojnė njerėzit e thjeshtė qė i ndjekin dhe i adhurojnė nga televizori, edhe modelet mė tė famshme nė botė ushqehen dhe mirė madje.

Edhe pse ndonjėherė mund tė bien prč e ushqimeve “tė pavlera”, nė tė shumtėn e rasteve ato ruajnė linjat e tyre tė befasishme duke konsumuar ushqime tė pasura me lėndė ushqyese, tė pasura me vitaminat thelbėsore dhe me yndyrnat e shėndetshme.

Njė dietė e shėndetshme ėshtė veēanėrisht e rėndėsishme pėr t’i bėrė ballė histerisė sė njė jave mode, thotė Russel Bateman, themeluese e stėrvitjeve dhe stilit tė jetės “Skinny Bitch Collective”, njė nga tė preferuarat e figurave mė tė shquara tė botės sė modelingut.

Russell dhe nutricienja Danielle Copperman punojnė sė bashku pėr tė pėrcaktuar qėllimet dietike tė klientelės sė tyre, kryesisht supermodele, pėrpara seteve fotografike dhe javėve tė modės.

Por, si tė ushqehesh si njė modele? Ja njė recetė e Danielle Copperman...

Mėngjesi - Njė gotė e madhe me lėng limoni dhe xhenxhefil nė ujė tė ngrohtė, e shoqėruar nga njė pėrzierje e qumėshtit me lajthi, manaferra, pudėr proteinash dhe spinaq, ashtu sikurse dhe fara “chia” (salvia hispanica) si dhe pluhur ushqimor tė pasur me proteina. Nėse nuk dėshiron tė jesh e ngopur qė nė mėngjes, atėherė e merr kėtė pėrzierje me vete dhe e konsumon pak nga pak gjatė disa orėve. Por nėse nuk do t’iu mjaftojė kaq, mund tė bėni edhe njė vezė tė fėrguar dhe ta konsumoni me njė fetė buke dhe salmon tė tymosur.

Para drekės - Arra tė papėrpunuara, ēaj jeshil, ēaj herbal (bimor), boronica apo fruta, kos me arrė kokosi, granola, ose ushqime tė bėra nė shtėpi.

Dreka - Idealja ėshtė njė drekė e paketuar me pulė ose sallatė perimesh, ose edhe gatime tė pjekura nė shtėpi. Kjo pėr ato qė mund ta kenė kohėn tė ngarkuar me “make up” apo flokėt, dhe nuk gjejnė kohė tė ndalen pėr tė drekuar. Ose njė porosi katering por pa pėrmbajtje qumėshti apo gluteni, duke shmangur edhe bukėn dhe pastat. Mishi ose sallata janė idealet pėr t’iu siguruar ushqyeshmėri dhe energji tė mjaftueshme.

Darka - Nėse jeni nė shtėpi, njė vakt i thjeshtė me mish apo peshk do tė ishte mirė, i shoqėruar me perime jeshile, kuinoa, oriz jo tė bardhė dhe patate tė ėmbla. Nėse jeni jashtė, zgjidhni njė pėrzierje proteinash dhe karbohidratesh komplekse, por shmangni gjithēka me grurė apo karbohidrate tė thjeshta, qė do t’iu bėnin tė ndiheshit tė fryrė dhe tė ngadalshėm.

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com