Ditë e enjte , 22 shkurt 2018 • Puhia.com powered by: Gravitas LLC Puhia Web Site Lajme Lajm info magazina informacion informohu i pari te paret lajmet sporti shendeti sport shneta shnet   MARKETING...

KINO \ “Babai” pėr ē​mimė​ Oskar ;) (VIDEO)

“Babai” pėr ē​mimė​ Oskar ;)
Publikuar: 05/11/15; 11:24

Me afrimin e ceremonisė sė ndarjes sė ēmimeve Oscar, Kosova ka paraqitur filmin "Babai" pėr tė konkuruar nė kategorinė e filmit nė gjuhė tė huaj. Ky film dallohet pėr njė trajtim tė veēantė nga ana regjizoriale, pėr identitetin estetik dhe interpretimin e veēantė dhe nė mėnyrė autentike tė aktorėve, transmeton Puhia.

"Babai" – ėshtė filmi i parė i regjizorit dhe skenaristit Visar Morina, qė ka qenė mjaft i suksesshėm. Morina ėshtė fituesi i Ēmimit tė Regjizorit mė tė mirė nė Festivalin Ndėrkombėtar tė Filmit nė Karlovy Vary tė Republikės Ēeke disa muaj mė parė.

Ky film po ashtu ka fituar tre ēmime tė tjera nė kategorinė e talenteve tė reja, nė Festivalin e Filmit tė Mynihut, pėr skenarin, regjisorin dhe aktorin mė tė mirė. Ai ėshtė pėrzgjedhur gjithashtu si konkurues nė Festivalin e 28-tė tė Filmit Europian, fituesit e tė cili shpallen mė 7 nėntor.

"Babai," qė ėshtė filmi mė i kushtueshėm i krijuar nė Kosovė vitet e fundit, tregon historinė e Norit, tė interpretuar nga Val Maloku dhe tė babait tė tij Gėzimit, nėn interpretimin e Astrit Kabashit. Tė dy ata janė shitės ambulatorė cigaresh nė periudhėn e regjimit tė Millosheviēit nė vitet ’90.

Gėzimi merr vendimin tė emigrojė ilegalisht nė Gjermani, por ai e le djalin e tij nė Kosovė. Me zemėr tė thyer, Nori vendos tė shkojė pas tė atit, me ēfarėdo lloj mėnyre. Ai lidhet me njė bandė trafikantėsh, pėr tė realizuar udhėtimin e tij drejt Europės Perėndimore.

Tė njėjtin mendim ka edhe aktori Astrit Kabashi.

Tema e filmit ėshtė e njohur pėr aktorin Kabashi, por ai mendon se historia baba-bir qė ėshtė nė qendėr tė filmit zhvendoset paska nga fokusi fillestar, ndėrsa kritikėt pėrqėndrohen mė tepėr tek elementi i refugjatėve nė kėtė ngjarje.

Filmat kandidatė pėr Ēmimet Oskar tė Akademisė sė 88-tė tė Filmit, do tė njoftohen mė 14 janar tė vitit 2016 dhe ceremonia do tė zhvillohet mė 28 shkurt nė Los Anxhelos.

Vitin e kaluar, Kosova paraqiti si kandidat nė kategorinė e “filmit mė tė mirė nė gjuhė tė huaj” filmin "Tre dritare dhe njė varje” tė regjizorit Isa Qosja.


/VOA/Puhia

Diskuto:

n'Xhep reklama Puhia.com banneri Puhia nxhep

Taylor Hill

Taylor Hill Victoria's Secret

Bukuroshja dhe modelja, Taylor Marie Hill ka lindur nė mars tė vitit 1996 nė Illinois tė SHBA-sė. Ajo ėshtė njėra nga modelet dhe fytyrat e brendit mė tė madhė tė brendshmėve: Victoria's Secret ...

Video e ditës:
Gravitas LLC Internet Media Solution, Graphic Design, Web Design, Web Hosting, Internet DataBase, Business Network Technlogy, Markting, Email Marketing, SMS Marketing, Call Center Solution
HOME | PARTNER | SEX | MUAJI IM | KUJDES | STIL | MJEKËSI | VIP | HOROSKOPI | KUZHINA | PUSHIME | KINO | FUN

Materialet dhe informacionet në këtë Web Portal guxojn të kopjohen pa ndonjë të drejtë autoriale.
Çdo informacion që ju kopjoni mund ta përdorni kudo nëper mediume vetem të ceket burimi i informacionit.
Facebook.com | Instagram.com | Pinterest.com | Twitter.com | Google.com | Alexa.com | Youtube.com | Yahoo.com | Amazon.com | Wikipedia.org | Live.com | Linkedin.com | Ebay.com | Snapchat | Vk.com | Bing.com | Msn.com | Aliexpress.com | Apple.com | Ask.com | Wordpress.com | Reddit.com | Weather | Mail.ru | Paypal.com | Tumblr.com | Microsoft.com | Imdb.com | Go.com | Alibaba.com | Craigslist.org | BBC.co.uk | Dropbox.com | Adcash.com | Dailymotion.com | Booking.com | Dailymail.co.uk | BBC.com | Adobe.com | Huffingtonpost.com | Buzzfeed.com | Theguardian.com | Bank | Aol.com | Xe.com | Office.com | Forbes.com | Gmail Email | Top Channel | Radio | TV Online | Digit Alb | Kuq e Zi | Kombetarja shqiptare | Tirana | Prishtina | Albania | Shqipria | Golf | iPhone | Smasung | Nokia | Apple
All right reserved
Copyright © 2010-15 by Puhia.com